P   R   O   D   U   K   T   Y 


<< powrót | Terminal Radiowy LINK-2400 | dalej >>


Firma DYSKAM w kooperacji z firmą LINK starając się sprostać oczekiwaniom rynku opracowała nowy jednokierunkowy system monitorowania obiektów. Dzięki temu posiadacze systemu monitorowania firmy Dyskam w prosty sposób mogą rozbudować swoją bazę dodając jednokierunkowy system LINK-2400. System został opracowany stosując nowoczesne rozwiązania na miarę XXI wieku. LINK-2400 jest jedynym systemem na rynku Polskim pracującym z prędkością 2400 bodów gdzie całkowity czas nadawanej ramki wynosi ok. 100ms .Teoretycznie więc stacja bazowa może odebrać 10 komunikatów na sekundę. Każdy komunikat (ramka) zawiera informację o 16 wejściach dwustanowych. Duża częstotliwość wysyłania ramek pozwala na pracę bardzo dużej ilości obiektów bez wzajemnego zakłócania się w sieci na jednym kanale radiowym. Dodatkowo krótkie ramki są znacznie mniej narażone na zakłócenia radiowe typu (pojedyncze trzaski krótkie zaniki odbioru itp.) Zastosowany rozwinięty format transmisji radiowej umożliwia skuteczną naprawę odbieranych przez bazę ramek.
W chwili obecnej jest dostępny system pracujący w paśmie 433 MHz. Wymaga on posiadania pozwolenia radiowego na prowadzenie sieci monitoringu radiowego wydawanego przez URTiP.

Uwaga!
Dotychczasowi użytkownicy sieci monitoringu radiowego (dwukierunkowego) pracujący w paśmie 433 Mhz mogą, po zainstalowaniu dodatkowego interfejsu ITZ, pracować w dwóch systemach radiowych, używając tego samego radiotelefonu i anteny do równoległej pracy obu systemów. 

Wszystkie te czynniki powodują, że system jest: 
- niezawodny
- bardzo szybki 
- obsługuje dużą liczbę obiektów
- efektywnie wykorzystuje kanał częstotliwości radiowej

W systemie istnieje możliwość zastosowania inteligentnych przemienników (retransmiterów) pozwalających wydłużyć zasięg łączności i podnieść efektywność pracy.
Przewidujemy również opracowanie modułów małej mocy 0.5W w zastosowaniach małych sieci osiedlowych, co obniży cenę systemu.
W skład systemu wchodzi:
- komputer IBM PC z systemem DOS 
- program ALARM32
- interfejs ITZ
- zintegrowane dialery 15 wejściowe z nadajnikiem radiowym i zasilaczem

Stacja bazowa połączona jest z komputerem IBM PC łączem RS-232 i współpracuje z programem ALARM32 firmy DYSKAM.

Odbiornik bazowy

Odbiornik bazowy stanowi Radiowy Moduł Transmisyjny RMT- 435 połączony kablem z wejściem interfejsu Bazy DGG16Z i z zasilaczem buforowym 13,8V. Na życzenie klienta istnieje możliwość oddalenia modułu RMT-435 od bazy DGG16Z (kilkanaście metrów) i umieszczenia go w obudowie z własnym zasilaczem buforowym Baza jest przystosowana do podłączenia zdalnie odbiornika w celu wyeliminowania długiego kabla antenowego. Na częstotliwościach UHF 433MHz ma to duże znaczenie gdyż w bezpośrednim stopniu przyczynia się do wydłużenia łączności radiowej (pominięcie dużej tłumienności kabli antenowych). W systemie można zastosować inny radiotelefon np. MOTOROLA GM340.

Dialer + Nadajnik NMT-435A

Dialer jest zintegrowanym urządzeniem zawierającym terminal i nadajnik NMT-435A w jednej obudowie.


Parametry techniczne toru cyfrowego:
- szybkość transmisji toru radiowego 2400 bodów 
- najkrótsza nadawana ramka z preambułą 50ms
- 16 wejść dwustanowych o zakresie napięć 0 - 16V DC
z możliwością negowania i zablokowania
- wejście do programowania modułu
- sygnalizacja statusu pracy LED

Parametry techniczne toru radiowego:
- programowana częstotliwość nadajnika 420 - 470 MHz 
- stabilność F(n) kompensacja temperaturowa 0.3KHz
- dopuszczalna dewiacja nadajnika max.. 2.5KHz
- odstęp sąsiedniokanałowy 12.5KHz
- płynnie regulowana moc nadajnika w zakresie 100mW - 3 W
- gniazdo antenowe nadajnika BNC-50
- zasilanie modułu DC 12 - 13.8V


dalej >>